sestdiena, jūnijs 29, 2013

53. Bioloģiskais vecums

Reiz kādā žurnālā lasīju par to, ka cilvēkam ne vienmēr bioloģiskais vecums atbilst viņa pasē rakstītajiem cipariem. Ka patiesībā cilveka organisms var justies gan daudz jaunaks, gan vecāks nekā ir faktiskie cilvēka gadi. Un izrādās, esot to iespējams arī noteikt.
Toreiz apņēmos, ka būtu tomēr savs patiesais vecums jānoskaidro.
Tagad, kad esmu sākusi nedaudz aizdomāties par veselību un apņēmusies dienā izdzert man nepieciešamo 2,1 l ūdens, iedomājos, ka būtu vērtīgi arī noteikt šī brīža bioloģisko vecumu, lai pēc kāda laika varētu to izdarī atkārtoti un cerēt, ka mana veselīgā domāšana ved pie kādiem rezultātiem.
Atceros, ka toreiz rakstā bija minētas kādas ierīces, kas to var izdarī. Pagaidām to nevaru atrast.
Tādēļ iesākuma aprobežošos ar ātriem testiem interneta vietnē.
Rekur pirmais tests apgalvo, ka man ir jau 36 gadi.

Par laimi tests dod arī dažus priekšlikumus, lai to samazinātu. Tiesa gan - nez cik tas tests ir patiess, jo izejot testam cauri vēlreiz un pirms atbildu uz katru jautājumu, piedomāju - ko es no sevis labākajā gadījuma varētu izspiest (piem. es varētu 4-6 stundu vietā, gulēt 7-9 stundas. Es varētu sākt katru rītu ēst brokastis, ko savlaik darīju un vairāk ēst svaigus augļus/dārzeņus.). Bet tā godīgi, tiešām apzinoties uz ko es varētu parakstīties - tādā gadījumā šis tests man piešķirtu tikai 5 gadus. Līdz ar to gribas nedaudz apšaubīt to.

Jebkurā gadījumā - vēl ir jānoskaidro, kur varētu tikt pie interesējošās ierīces un varbūt nedaudz precīzāk noteikti savu bioloģisko vecumu.


8 komentāri:

kores teica...

klau, galīgi sviestains tas tests :D man sanāca 13 gadi :D domāju, ka bioloģisko vecumu jānosaka dzīvajā pie speciālista :)

agnese teica...

..nu es jau par to pašu, ka ja es mazliet vairāk piedomātu. pat mazliet, nevis izspiežot no sevis nezin ko - man būtu 5 gadi :D

ta, ka nav, nav baigi patiesais un pie speciālista vienalga jāaiziet, tik jāatrod

Aija teica...

Es ar saku, ka galīgi nav labs tests (vai arī drīz varēšu svinēt saldos (bioloģiskos) piecdesmit... man priecīgā tonī paziņo, ka esot 49!!! gadi :D

agnese teica...

eu, eu, eu... AIJA!!! KO tad Tu TĀDU dari, ka pat mani pārspēj??? :D

Aija teica...

vai ne! es biju pārliecināta, ka mans dzīvesveids ir labāks, jo nevaru sūdzēties par visu, par ko sūdzējies tu... būs tomēr jāpārdomā sava dzīve.

agnese teica...

Vīns! domāju, ka tā lietošanas biežums daudz ko nosaka :D

Aija teica...

būs jālieto uzturā regulārāk :D

Unknown teica...

11...........tieaaaaaašaaaaaaaam?!