sestdiena, septembris 01, 2012

La Cucina

Šī Lilijas Praeras grāmata La Cucina jeb Virtuve ir kaislīgs un interesants romāns, es tik īsti nezinu kā pareizāk teikt - kaislīgs vārda tiešajā nozīmē vai vairāk tomēr kaislīgs uz ēdienu.
Pilnīgi noteikti iesaku šo grāmatu izlasīt tiem, kam ir iestājies panīkums un apnikums uz ēst gatavošanu, jo, lasot šo grāmatu un iztēlojoties tos eļļā šprakstošos sīpolus uz karstā pannas vai to galvu reibinošo smaržu, kas tik spēcīgi aprakstīta, ka liekas - jau no vārdiem vien var paēst. Lasot šo grāmatu, lai cik vēls bija pārnākot mājās, uzreiz gribējās ķerties pie kāda garšīga ēdiena pagatavošanas. Grāmata mani ļoti iedvesmoja uz ēst gatavošanu un ja vēl gribas pasapņot par Sicīliju, tad vispār grāmata ir ideāla lasāmviela. Protams, grāmatā netrūka arī seksuālu kaislību, mīlestības un citu pārdzīvojumu.
Uz labu laimi atvērta lapaspuse un jau kaislīgs, garšīgs citāts priekšā.
"Sapildījuši zivs gabalus ar garšaugu maisījumu, mēs likām tos pannā, kur jau iepriekš bijām apcepuši sīpolus. Kad nu vēl to visu papildinājām ar tomātiem, baltvīna etiķi un raudeni, no čurkstošās pannas sāka virmot augšup vesela aromātu buķete. Un reibinošais smaržu kokteilis uzbudināja salkstošo, nogribējušos pavāru kaislības."

3 komentāri:

kores teica...

šī grāmata mani kaut kā neuzrunāja...

kores teica...

man prieks, redzu, ka lasi grāmatas daudz vairāk :) laikam vilcienam te nozīme

agnese teica...

..pirmkārt, ļoti daudz var paspēt izlasīt tajā stundā, ko pavadu vilcienā :) (citreiz, ja sižets beidzas neīstā brīdī un pusdienlaikā nekas īpašs nav ieplānots, tad arī paspēju kko palasīt)
..bet otrkārt, bērni ir izvēkušies (jeb izlikti) no guļamistabas, līz ar to gulēt ejot, var mazliet padedzināt gaismu un arī kko palasīt... :)


Grāmata - nu neteikšu, ka mana mīļākā,... bet neesmu vīlusies, ka esmu to lasījusi... man patika un iedvesmoja :)